7 sociálních sítí, díky kterým budete šťastnější

Stále jste názoru, že sociální sítě jsou jen pro teenagery a asociály (do nichž všichni dnešní teenageři dorostou)? Neházejte všechny weby do jednoho pytle. Některé byly navrženy tak, aby pomáhaly vám a ne vy jim. Spousty lidí už totiž vymyslelo takové sítě, na kterých čas marnit nemusíte. Naopak, můžete s nimi podporovat své štěstí. 

Protože šťastnější budete, pokud:

1) Budete víc číst
Na GoodReads můžete se svými přáteli diskutovat o knihách - co jste četli vy, co oni, navzájem si ty nejzajímavější doporučovat a mít přehled o tom, co jste kdy přelouskali. Čtenářský deník, který jste si museli vést na střední, je s několika přáteli a přirozeným zájmem o čtení daleko zábavnější.To vás motivuje nejen více číst, ale také vám dává zajímavé tipy a poznatky z knih ostatních.

2) Si zapamatujete svá přání
Kolik z nás už zažilo ten pocit, že se najednou ve spěchu všedních dnů zastavíte a zjistíte, že jste se vlastně tenhle rok chtěli naučit jezdit na koni, mluvit lépe anglicky a adoptovat v pražské ZOO veverku? Na serveru 43 Things si můžete svá přání zapsat a postupně si je odškrtávat. Poznamenejte si všechny své dětské a současné sny; porovnejte, kolik lidí na světě má stejná přání a pusťte se vesele do plnění.

3) Se budete pravidelně hýbat
Nemáte-li přátele, kteří také sportují je těžké s tím vůbec začít. Motivaci na ulici nenajdeš, jak říkává má známá. DailyMile sebere vaše přátelé z Facebook a Twitteru a spojí vás všechny za jedním účelem - motivovat se ke sportu a sdílet poznatky & tipy. DailyMile vám spočítá, kolik jste uběhli, nakreslí grafy, jak se zlepšujete a dá vám možnost ohnodnotit výkony ostatních. Kromě běhu zde můžete také zanášet cvičení z fitka, chůzi, jízdu na kole, jógu a mnoho dalších cvičení.

4) Si vzpomenete, co pro vás dělají ostatní
Víte, že je vědecky dokázáno, že lidé jsou šťastnější, pokud děkují? Vědci zkoumali, jak skupinu lidí ovlivňovalo psaní děkovných dopisů. Věřte tomu nebo ne, skupina, která pravidelně psala děkovné dopisy, byla o mnoho šťastnější než skupina, která vděčnost nemusela projevovat. Zamysleli jste se někdy nad tím, komu byste měli za něco poděkovat a komu za něco vděčíte? GratitudeLog vám s tím může pomoci. Buďte si vědomi toho, že svět také dělá věci pro vás a že máte kolem sebe úžasné lidi.

5) Se budete vídat s přáteli
Káva či víno s přáteli vám vydá za deset online chatů. Snídani, brunch, oběd či večeře ve městě v dobré restauraci vydá za sto emailů. S FourSquare můžete mít přehled o nejbližších restauracích, kavárnách a hospodách, přečíst si recenze od ostatních uživatelů, vyslechnout tipy & rady ( často také hesla k Wi-Fi:)). Budete mít jasný přehled, kde se nejčastěji pohybujete a kde se pohybují vaši přátelé.

6) Poznáte nové lidi, zvyky a kultury
Průměrně tak jednou do měsíce mám domácnost vzhůru nohama - ubytovávám cizince. Přes CouchSurfing můžete nabídnout ubytování mladým lidem, kteří chtějí procestovat svět. Tím, že se navzájem znáte jen přes internet, se mezi vámi tvoří zvláštní pouto důvěry - oni věří vám, že je v noci nezabijete, vy věříte jim, že vás nevykradou. Dozvíte se spousty zajímavých věcí z jejich kultury, rozšiřujete si obzory, zlepšujete si jazyk a máte po několik dnů nastavené zrcadlo (kulturním šokům se vyhnout nelze ani na jedné straně).

7) Si budete všímat malých krás kolem
Přes barákem vám roste levandule, opravili ceduli na autobusové zastávce nebo zkoušíte nový (lepší) druh jablek? To je vše důvod k radosti. Skvělým nástrojem, jak si zapamatovat tyhle "malé milé" okamžiky je 365project. Díky tomuto serveru můžete každý den vyfotit a nahrát jednu fotografii. Vytváříte si tam jakýsi minifotodeník, nad kterým se můžete pousmát kdykoliv jím budete brouzdat.


Žádné komentáře

Okomentovat

© #FF69B4 Panda
Maira Gall