Psychický sex

Známe tisíce rad, jak dostat druhého do postele. Ženy čechrají (své vlasy a jejich ega), muži snášejí (modré z nebe a ženské hysterické výlevy). Každý jsme schopný vyjít dnes večer ven a přivést si s sebou někoho domů. Na základní škole nás učí, jak se to vlastně správně provozuje, ona a on, teorii známe od páté třídy, kdy jsme si poprvé koupili Bravíčko, praxi od deváté, navlékat kondomy nás učí v šesté, před tabulí jsme zkoušeni z pohlavních chorob, musíme umět popsat své pohlavní orgány, čím víc odborných názvů, tím lépe, kdo ví, jak se to vše řekne latinsky, bude mít z biologie hvězdičku. Malou, bezvýznamnou.

Já věřím, že existují dva druhy sexu. Psychický a fyzický.

Ten moment, kdy sedíme s někým do rána nad čajem a mluvíme. Napojujeme se na sebe, obhajujeme si své životy před celým lidstvem, nastavujeme si zrcadla, objímáme se, chápeme se v nepochopení druhého, hladíme se a nenávidíme, v tom souznění, kterého jde dosáhnout pouze sdílením příběhů, životů, tužeb. Vyplňujeme si skládanku z puzzlů, které jsme před sebe rozsypali při prvním seznámení. Pomáháme si s tím skládáním, napovídáme barvy, tvary a motiv. Učíme se vlastní smysluplnosti.

Naučili jsme se roztahovat nohy podle učebnic, ale otevírat se jeden druhému nám dělá problémy. Popíšeme pohlavní orgány partnera lépe, než jeho sny a strachy. Známe jeho mateřská znaménka, ale nevíme, jaké měl dětství.

Bože.
Už jsem zase zamilovaná do muže, který měl hvězdičky z biologie.

11 komentářů

 1. není to tak, že většina mužů měla hvezdičky z bologie?

  OdpovědětVymazat
 2. Mám se svou láskou oba druhy... ale říkám si, je možné provádět oba najednou?

  OdpovědětVymazat
 3. Předpokládejme že tato "óda" je pokračování toho, co se děje na Twitteru.

  Proč muži jdou na rande až po třetí souloži? To je jednoduché i složité. Chtějí mít jistotu, že si partneři sednou, na druhou stranu jsou slečny jako ty, které na to jdou obráceně.

  Ve vztahu je dost věcí, kterým jde jeden, druhý nebo oba naproti. V chování, stolování, návykách - v podstatě čemkoli, kromě sexu. Pár může být 100% kompatibilní, ale pokud jim to nepůjde v posteli, nemá šanci na přežití.

  Proto je rozhodně jednodužší, časově i finančně ekonomičtější zjistit, jestli si pár "sedne" v posteli a pak s radostí ohne i nějaký svůj zvyk, než jít zpravidla na tři rande á 2kKč, zjistit o sobě úplně všechno a nakonec se rozejít po první společné noci.

  Toť můj názor. A - nejsem chlap.

  OdpovědětVymazat
 4. Míšo, ty tomu vážně věříš?
  Co to je, nepůjde jim to v posteli? Kolik takových párů je? Pro nepřekonatelné rozdíly v sexu se rozejde zdaleka méně (řekla bych zlomek) lidí , než z důvodů právě toho, že nejsou schopni spolu komunikovat, vyjít spolu, tolerance, kompromisu. O tom, že (zvlášť u žen) trvá, než se pár sladí po sex. stránce a rozhodně to ve většině případů není napoprvé (ani napodruhé) super, ideál..,trvá to nějakou dobu , i o tomhle je třeba spolu hovořit, zjišťovat co se komu líbí a ano, i ty kompromisy jsou kolikrát třeba, jako všude, to jsi nikdy neslyšela? A skvělý sex ještě neznamená skvělý vztah a to, že těm dvěma to spolu vydrží.
  Kdybych to brala podle sebe, tak bych se se svým chlapem po prvním sexu rozešla, protože to opravdu nebyl můj nej zážitek, ale musím říct, že čím déle jsme spolu tím je to lepší :-)I Po 13 letech je to fakt super :-))).

  OdpovědětVymazat
 5. Vlastním rozhodnutím jsem přišla před rokem jak o nepřekonatelný psychický, tak o velmi dobrý (minimálně zatím nejlepší) fyzický sex.
  A těžko říct, po čem se mi víc stýská. Když se s dotyčným teď scházím, většinou začínáme tím psychickým a pak postupně - s množstvím vypitých piv - směřujeme k tomu fyzickému... Naštěstí jsme zatím vždy jen směřovali.
  A v ranní kocovině vzpomínám s touhou spíš na ten psychický, než že bych snila o fyzickém sexu s ním.

  No, ale s Míšou bych souhlasila v jedné věci: Bez toho, aby to v posteli klapalo, tak PROSTĚ NEJDE. Vztah, ze kterého jsem se vysvobodila asi před měsícem, nebyl v žádném ohledu ideální, ale jeho rozpad v konečném důsledku zavinil stejně hlavně sex. Kompromisy jsou do jisté míry možné (jak píše Kopretina), ale jsou věci, které jsou nepřekonatelné. Například skutečnost, že jsem rok strávila s člověkem, kterého podezřívám z toho, že je poloviční asexuál.
  Ale ani ten sex před vztahem není vždy samospasitelný: První měsíc to prostě bylo hezký a první sex s ním na prvním rande byl asi nejlepší první sex, co jsem kdy zažila.

  OdpovědětVymazat
 6. Souhlasím. Pro to, jak s někým skončit bez obleceni, existuje návod. A jakmile si to člověk párkrát vyzkouší, ví docela přesně jak na to. Ale upřímně, ať už mluvíme o sexu jakémkoliv, ten nejlepší je, když je obojím. Psychickým i fyzickým. Muži ví, jak se nám dostat pod kalhotky. Kez by se stejně rychle naučili, jak se nám dostat do hlavy.

  OdpovědětVymazat
 7. Promiň mi ten infantilní komentář, ale nemůžu jinak. Díky, pochopila jsem sebe, jeho, svět a snad i všechno kolem.. Díky vážně, díky

  OdpovědětVymazat
 8. Já věřím, že sex neexistuje.

  OdpovědětVymazat

© #FF69B4 Panda
Maira Gall