Jen tak poděkovat

Podle nějaké výzkumu jsou lidé, kteří jsou vděční, šťastnější. Pamatuju si, že v něm rozdělili účastníky na dvě skupiny. Jedna skupina měla napsat děkovné dopisy všem lidem, kterým byla za něco vděčná. Matce, příteli, kamarádce, profesorovi z vysoké, sousedovi, komukoliv.


Samotným psaním a uvědomováním si, že mají být za co vděční - protože všichni máme -, jim přinášelo pocit štěstí. Většina té skupiny to dělala i po skončení výzkumu.

Poděkujte někomu. 
Za to, že jsou.
Za myšlenky, kterými vás obohatili.
Za skutky, které pro vás udělali.
Za věci, které díky nim máte.

Vděčnost je matkou štěstí.

7 komentářů

 1. děkuju za to, že sem k tobě na blog jdou konečně psát komentáře :) dříve mi to nešlo. a taky za to, že píšeš tak skvělé články. nikdo nepíše lepší.

  OdpovědětVymazat
 2. je to pravda , treba to vyskúšať :)

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrý den, jen jsme Vám chtěly dát vědět, že jsme nominovaly Váš blog ve Versatile Blogger Award. Hezký den! Femme Fatale a Bohyně
  http://weandthecity.wordpress.com/2012/04/15/versatile-blogger-award/

  A děkujeme za Váš blog!

  OdpovědětVymazat
 4. Díky moc, dámy, cítím se poctěna! ;-)

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuju Ti za to, že píšeš tento blog. Za to, že můj život obohacuješ o své zajímavé myšlenky, názory a postřehy. Byť s nimi ne vždy souhlasím, nutí mě to nad nimi přemýšlet. A i za to Ti děkuji.

  OdpovědětVymazat
 6. Drahá Michelle,
  ráda bych Ti (jak originální) poděkovala. Vím, že tím nijak nevybočuji z celé řady Tvých obdivovatelů a přátel, ale prostě a jednoduše už Ti to musím po těch měsících napsat :)
  Tvůj blog je pro mě každodenním zdrojem zamyšlení, smíchu, radosti, smutku, nostalgie, jednoduše všeho, co dneska většina lidí z mnou nepochopitelných důvodů potlačuje, dokonce se za to stydí. A co víc, díky Tobě jsem se donutila objevit CouchSurfing, s jistými pochybnostmi se zaregistrovala, s ještě většími pochybnostmi kontaktovala jiné či odpovídala na vzkazy ostatních...a s úplně největšími pochybnostmi se před krátkou dobou s prvními z nich setkala. Myslím, že Tobě nemusím popisovat, jak "unbelievably amazing" zážitky mám za sebou! :) a vím moc dobře, že tohle je jenom začátek....
  Za to všechno Ti DĚKUJI.
  Eva

  OdpovědětVymazat

© #FF69B4 Panda
Maira Gall