Zlomyslný zvukař

Když jsem dnes k večeru procházela sídlištěm, slyšela jsem z několika otevřených oken televizi, z jednoho okna byla slyšet hádka. Muž řval tolik, že můj labrador mi šel se svěšeným ocasem mezi nohama. Krásně se to mísilo s detektivkou ze třetího a se zprávama z prvního. Blbě se u toho šlo.


Napadlo mne, jak je to na světě podivně zařízený, že téměř všechny zlosti jsou tak kvalitně ozvučené.

Hádku uslyšíte vždy, ale při milování jsou hlasití jen někteří.
Televizi uslyšíte z okna téměř vždycky, ale otáčení stran knížky je tišší než dýchání.

Vždy budou hlasitější pochyby než jistoty.
Vždy bude hlasitější neštěstí než spokojenost.

Bude?
Budou?

Bůh je zlomyslný zvukař.


8 komentářů

 1. Ehm, velkou část večera tu ženská strávila tím, že hlasitě sténala do vnitrobloku. Buď to dělali na balkoně, nebo nevím. :D Každopádně takový jedince, co se jakkoli hlasitě projevujou, nesnáším.

  OdpovědětVymazat
 2. Úžasně napsané ! JAko vždy. Děkuji !

  OdpovědětVymazat
 3. Mně ten panáček nahoře nedávno nadělil Tamagoči Erwína. Skřípe, úpí, chrčí a prská. A nemá žádný tlačítko, kterým by se dal aspoň ztlumit! JJ, zlomyslnej zvukař...

  OdpovědětVymazat
 4. Zkus někdy poslouchat mou mámu smát se. To je teprve zlomyslnost! :D

  OdpovědětVymazat
 5. Milování svých sousedů slyším pravidelně, trochu je podezřívám, že to není jen tak a trochu přehánějí. Tak že by to nebyla ta "jistota"?

  OdpovědětVymazat
 6. aj hlučné scény vedia byť príjemné, ako napr. bujará radosť fanúšikov pri góle, koncert a i. Z udalostí "v súkromí" ale asi fakt len to (hlučné) milovanie.

  OdpovědětVymazat
 7. Máme sousedy nad námi, od kterých se neustále ozývají hádky a křik. A od nás se vždycky ozývá akorát smích, docela obstojně jim konkurujeme. :) I spokojenost může být někdy hlasitější. :)

  OdpovědětVymazat
 8. Krásná myšlenka, leč bohužel docela smutná. Jak bych radši poslouchala (třeba v tramvaji) zvuk otáčení stránek, než cvakání telefonů a elektronických knížek. Uf.

  OdpovědětVymazat

© #FF69B4 Panda
Maira Gall